Lipiec, 28

Przyjechałem do Gdyni, aby wygrać – zapowiedział January Szczukowski przed zawodami i dotrzymał słowa. Reprezentant CHKŻ Chojnice okazał się najlepszy w odbywającym się w ramach jubileuszowych 20. regatach Volvo Gdynia Sailing Days „Kinder+Sport-Pucharze Trenerów” w klasie Optimist. Dwa dni zmagań mają natomiast za sobą żeglarze rywalizujący w mistrzostwach Polski w olimpijskiej klasie RS:X. Po sześciu wyścigach prowadzą Zofia Klepacka (Legia Warszawa) i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W regatach „Kinder+Sport-Puchar Trenerów” w klasie Optimist 147 zawodników rywalizowało od czwartku. January objął prowadzenie po pierwszym dniu i nie oddał do końca imprezy. Warto dodać, że 11-letni żeglarz kontynuuje rodzinne tradycje, bowiem w 2017 roku w tych zawodach triumfował jego starszy o dwa lata brat Jeremi. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Igor Kawałko (UKS OPTI CWM Gdynia) i Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia). Z kolei wśród dziewcząt najlepsza okazała się siódma w generalnej klasyfikacji Olga Wietek (YK Stal Gdynia), która wyprzedziła Zuzannę Zasadę (Zatoka Puck) i Alicję Dampc (ChKŻ Chojnice).

Zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom wraz z ich rodzicami i trenerami serdecznie gratulujemy. Zapraszamy za rok!

FILM PODSUMOWUJĄCY!

Wyniki


Sponsor tytularny
kinder logo
organizator
logo pzz
Impreza rozgrywana w ramach regat
logo vgsd