Wrzesień, 16

ŻEGLARSKIE AKTYWNOŚCI KINDER+SPORT PODCZAS NARODOWEGO DNIA SPORTU
 Narodowy Dzień Sportu 2019 

Ponad 400 bezpośrednich uczestników wzięło udział w żeglarskich aktywnościach podczas VII Narodowego Dnia Sportu 2019, realizowanego przez Polski Związek Żeglarski w ramach programu Kinder+Sport. 

Jak co roku Polski Związek Żeglarski odpowiedział na zaproszenie organizatorów Narodowego Dnia Sportu, podejmując efektywne działanie na rzecz rozwoju i upowszechniania żeglarstwa w społeczeństwie, wśród rodzin, a szczególnie dzieci i młodzieży, którzy tłumnie przybyli na błonia stadionu PGE Narodowego w sobotę 14 września b.r.

- Upowszechnianie żeglarstwa, na wszystkie możliwe sposoby, to esencja naszej działalności, innymi słowy misja, do której jesteśmy powołani jako Polski Związek Żeglarski. To również dbałość o podstawę tzw. piramidy szkolenia sportowego oraz budowanie pozytywnych skojarzeń z naszą dyscypliną. Wierzę, że to wszystko razem, poparte sukcesami sportowymi naszej kadry narodowej, pomoże nam w osiągnięciu celów długofalowych. Te cele to m.in. upowszechnianie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwój talentów sportowych. Realizacja tych celów jest możliwa dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz partnerami biznesowymi, dzięki którym możemy uczestniczyć w takich programach, jak choćby Kinder+Sport – mówi dr Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

Na uczestników czekała moc atrakcji, m.in. prezentacja i instruktarz sprzętu klasy Optimist, regaty zdalnie sterowanych mini żaglówek, symulator żeglarski z obsługą i łodzią Optimist, prezentacja i instruktarz windsurfingu na lądzie, czy animacje na deskach trickboard z animatorem. Na wytrwałych czekały atrakcyjne nagrody w postaci materiałów edukacyjnych m.in. książki ABC Optimista i ABC windsurfingu, ale również upominki ufundowane przez sponsora w ramach programu Kinder+Sport.

Kiedy dzieci były pochłonięte nauką i zabawą, rodzice mogli się odprężyć na leżakach przy naszym „kąciku malucha”, eksponując na słońce lub chowając przed nim, co sprawiło, że strefa animacji żeglarskich Kinder+Sport, była nie tylko miejscem aktywności, ale również przestrzenią, w której przyjemnie spędzało się czas wolny. Pogoda rozpieszczała, tym lepiej mogliśmy skupić się na realizacji naszych celów. 

W pierwszej połowie pikniku,  wraz z maskotką programu PolSailing pojawiliśmy się na scenie głównej pikniku, aby przybliżyć żeglarstwo szerszej publiczności i angażując w nasze animacje, zachęcić do odwiedzenia strefy żeglarskiej Kinder+Sport.

- Upowszechnianie żeglarstwa podczas pikniku Narodowego Dnia Sportu, to stały punkt w naszym kalendarzu. Pierwszy raz zrealizowaliśmy go w ramach Kinder+Sport, dzięki czemu oprawa była jeszcze bardziej atrakcyjna i na wysokim poziomie. Zainteresowanie było ogromne, co nie powiem, że nas zaskoczyło, ponieważ byliśmy na to organizacyjnie gotowi, ale niezwykle ucieszyło i ponownie utwierdziło w przekonaniu, jak wiele mamy do zaoferowania. Wydarzenie koordynowała Weronika Dyjas, co w praktyce oznaczało nie tylko wysokie standardy organizacji, ale również twórczą pracę z nieustanną otwartością na ewaluację – relacjonuje Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ.